Facebook

Připravujeme

OZONIZÉR (již od prosince)

Ozonizér patří ke skupině léčebných přístrojů, které vycházejí ze starších léčebných metod. Princip využití tohoto přístroje je založen na vysokonapěťovém vysokofrekvenčním výboji.

O terapeutické využití tohoto výboje se zasloužil francouzský fyzik a lékař Jacques Arsene d'Arsonval (1851 – 1940). Vynálezce galvanometru s pohyblivou cívkou a termočlánku ampérmetru významně přispěl k nově vznikající oblasti elektrofyziologie, zabýval se studiem fyziologických a terapeutických účinků působení vysokofrekvenčních proudů.

Použití střídavého elektrického proudu v medicíně dodnes nese jeho jméno "darsonvalizace". Roku 1892 bylo zavedeno využívání vysokofrekvenčních proudů k léčbě kůže a sliznice – s rostoucí frekvencí dráždivý účinek klesá, kolem 10 000 Hz se přestává projevovat a nad 10 000 Hz již nemá žádné dráždivé účinky a ani účinky elektrolytické, pouze tepelné.

Ionizace 1K terapeutickému využití ozónu dochází od roku 1900. K jeho masivnímu využití došlo v průběhu 1.světové války a to při léčení píštěl, amputací, ran a hematomů u zraněných vojáků. Byl úspěšně aplikován i na hnisavá a infikovaná místa. Využití ozónu v kosmetice a estetické medicíně má dlouhou tradici. Ani na našem území není ozonizér žádnou novinkou.

Mezi světovými válkami byl u nás nejen vyráběn, ale byl mezi klienty velmi oblíben a žádán. Jednalo se v té době o velice módní artikl. Známe jej téměř všichni díky filmu Jiřího Menzela "Postřižiny". Přes velikou oblibu tohoto přístroje byla jeho výroba u nás ukončena po roce 1948 díky likvidaci malých firem a ozónová terapie u nás téměř upadla v zapomnění.


APLIKACE OZONIZÉRU

Ionizace 2Ošetření se provádí pomocí skleněného aplikátoru plněného argonem, který má stejně jako ostatní vzácné plyny malý elektrický odpor a vede velmi dobře elektrický proud.

Díky této vlastnosti v uzavřených trubicích , kterými prochází elektrický proud, vznikají elektrické výboje. Působením vysokofrekvenčního výboje dochází v místě užití k přeměně kyslíku obsaženého v kůži na ozón. Ozón má zklidňující a desinfekcní vlastnosti. Zanícené ranky se velice dobře zatahují a hojí. Vřídky u akné rychle zasychají.

Aplikací vysokonapěťového výboje lze dosáhnout rozličných účinků: zklidnění – stimulace, vizalizace – prokrvení Intenzitu volíme podle místa aplikace.


VYUŽITÍ OZONIZÉRU má širokou škálu možností:

1) Ošetření pleti Ozón má protizánětlivé účinky, zesiluje odolnost kůže.Ozónová terapie napomáhá regeneraci, zabraňuje znečištění póru a tím i předchází tvorbě komedonů. Působením ozónu dochází k intenzivní látkové výměně, tím se zvýšuje mikrocirkulace, což vede ke zlepšení lokálního zásobování kůže, k příznivé stimulaci elastických struktur a tím i ke zlepšení vstřebávání kosmetických přípravků.

2) Ošetření akné Jedná se o protizánětlivé ošetření.

3) Ošetření hematomu Využívá se lokálně vyvinuté teplo, které proniká do hloubky.

4) Záněty svalů v oblasti kloubů, zranění sportovního charakteru Jedná se o podpůrnou masáž k léčbě, která je ordinována lékařem. Vede ke zmírnění bolesti a podporuje léčení. Stacionární sonda se přikládá přímo na bolestivé místo.

5) Bolesti v oblasti krčního obratle, páteře, revmatické bolesti kloubů Vysokofrekvenční impulsy způsobují hloubkovou masáž a prohřátí, což vede ke zmírnění obtíží.

6) Regenerace pokožky hlavy a podpora růstu vlasů Ošetřením se zlepšuje prokrvování a látková výměna v kůži na hlavě. Dochází i k lepšímu růstu zdravých vlasů. Výboje působí pozitivně na vlasové váčky.

7) Zanícení lůžek nehtů Použití bodové sondy, pomalu se krouží okolo lůžek nehtů.

8) Desinfekce, zklidnění Vhodné po depilaci, epilaci a hloubkovém čištění.

 

Ionizace 3KONTRAINDIKACE

Přesto, že se ozonizér jeví jako přístroj velice bezpečný s jednoduchou obsluhou, nedoporučuje se jeho aplikace:

 

Doba ošetření: od 5 – 40 minut


Masáže, akupresura a strečink pro psy

Masáže, akupresura a strečink, tato trojkombinace metod je účinnější, než samotná masáž pro zlepšení a udržování optimálních funkcí těla a pro prokrvení a odstraňování bolestí. Vzájemně se účinně doplňují a zvyšuje se synergický účinek.

Je zaměřen na pomoc udržet psa v dobré zdravotní kondici v běžném životě, při zátěži, sportovních výkonech, ve stáří a předcházet tak zdravotním komplikacím. Ve své podstatě je to prevence, která je stále opomíjená, jak u lidí, tak u zvířat.

Dotykem začíná větší porozumění světa,
jenž nás obklopuje.


Vážení klienti:
Od 1. 2. 2012 účtujeme storno poplatek při zrušeni termínu do 24 hod – 500 Kč.

Ceník platný od 9. 1. 2022

 


ODKAZY
NA JINÉ STRÁNKY

www.mojemesto.cz

www.salony.cz

www.kudyznudy.cz

www.salony-krasy.cz

jihoceskykraj.info

www.masaze.info