Facebook

Balneo

Jdete-li na lázeňské procedury, nezapomeňte si s sebou vzít plavky nebo náhradní spodní prádlo!!!

Vanová přísadová koupel se směsí bylinek. Doba koupele je 15 – 20 minut při teplotě cca 34°C.

Bylinná koupel z břízy – příznivě působí jako odvodnujici prostředek zejména při otocích.Ma silné protirevmatické účinky. Výluh se využívá jako čisticí prostředek uvolňující ucpané póry a podporuje regenerační schopnost kůže.

Bylinná koupel z kontryhele – napomáhá odstraňovat ženské problémy (bolesti menstruaci, obtíže v přechodu, výtoky, záněty atd.)

Bylinná koupel pohybová – koupel působí příznivě na klouby celého těla, zejména na klouby postižené artrózou nebo revmatismem.

Oleje do koupele:

Doba koupele 20 minut + suchy zábal 15 minut.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Doba koupele 15-20 minut + 15 minut suchy zábal.

 

Rašelinová koupel Balneo

Speciálně upravovaná koupelová rašelina svými organicko minerálními látkami působí na celý organismus. Koupelová rašelina je určena k jednorázovému použití. Jemné drcení umožňuje po koupeli rašelinu vypustit běžnými vanovými výpustmi.

Indikace:

Rašelinovou koupelí lze léčit nebo zmírnit především:

Kontraindikace:

Střídavé nožní koupele

Přešlapávání v horké a studené vodě. Tyto koupele se používají při poruchách prokrvení dolních končetin, bolestech hlavy, migrenozních stavech.

Po každé koupeli následuje zábal 15 – 20 min.

Odpočinek na lůžku slouží ke zklidnění organismu a vyrovnání teploty a tlaku. Prodlužuje účinky koupele.

 

Zábaly

Parafínové zábaly

TATO PROCEDURA JE PODMÍNĚNA LÉKAŘSKOU KONZULTACÍ, V PŘÍPADĚ VÝBĚRU TÉTO PROCEDURY JE NUTNÉ PŘIOBJEDNAT LÉKAŘSKOU KONZULTACI.

Teplota parafínu je 56 °C, jde o lokální aplikaci tepla pomocí parafínových plátů nebo namáčením horních končetiny do parafínové lázně, aplikace parafínu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolismu, odplavení nežádoucích metabolitů

Vhodné pro: artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy

Účinek: analgetický, zlepšení prokrvení a trofiky tkání

Kontraindikace: horečnatá onemocnění, kožní defekty v místě aplikace

Parafínový zábal rukou

V tomto případě se parafinové obklady přikládají přímo na ruce a působí blahodárně na namáhané klouby. Svým příjemným prohříváním tak uvolňuje i svalové napětí rukou a tlumí bolesti.

Doba aplikace doporučuje se od 20 - 40 minut.

Parafinoterapie

Jedná se o lokální termoterapii. Teplý parafínový obklad se přiloží na postižené místo.

Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Parafínové obklady se využívají při bolestech páteře a končetinových kloubů.

*** Nedoporučuje se u osteoporózy.

Rašelinový zábal částečný – jednorázový rašelinový zábal

V balneoterapii mají rašelinové zábaly své místo odjakživa. Jejich prospěšnost je prověřena generacemi. Hlavní výhodou rašelinového média je dlouhodobé působení tepla s jeho minimálním poklesem během procedury. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních a biochemických účincích.

Působení rašeliny

Termofyzikální: jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt získaný jejím ohřátím. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 1,5x delší. Tato vlastnost podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu* s lokálním prohřátím organismu. Teplo zvyšuje prokrvení a místní látkovou výměnu, změkčuje vazivo, uvolňuje kosterní svaly a hladkou svalovinu vnitřních orgánů.

* Peloidy jsou anorganické nebo organické kašoviny, které se po určité úpravě a ohřevu používají na obklady a zábaly. Jedná se o slatiny, rašeliny a další bahna, která se nacházejí v okolí pramenů. Slatina se ukládá na hromady, kde určitým způsobem oxiduje. Poté se dále upravuje a míchá s minerální vodou a ohřívá parou.

Biochemické: součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidy.

Teplý zábal doporučujeme při:

Dotykem začíná větší porozumění světa,
jenž nás obklopuje.


Vážení klienti:
Od 1. 2. 2012 účtujeme storno poplatek při zrušeni termínu do 24 hod – 500 Kč.

Ceník platný od 9. 1. 2022

 


ODKAZY
NA JINÉ STRÁNKY

www.mojemesto.cz

www.salony.cz

www.kudyznudy.cz

www.salony-krasy.cz

jihoceskykraj.info

www.masaze.info