Facebook

Balneo

Jdete-li na lázeňské procedury, nezapomeňte si s sebou vzít plavky nebo náhradní spodní prádlo!!!

Vanová přísadová koupel se směsí bylinek. Doba koupele je 15 – 20 minut při teplotě cca 34°C.

Bylinná koupel z břízy – příznivě působí jako odvodnujici prostředek zejména při otocích.Ma silné protirevmatické účinky. Výluh se využívá jako čisticí prostředek uvolňující ucpané póry a podporuje regenerační schopnost kůže.

Bylinná koupel z kontryhele – napomáhá odstraňovat ženské problémy (bolesti menstruaci, obtíže v přechodu, výtoky, záněty atd.)

Bylinná koupel pohybová – koupel působí příznivě na klouby celého těla, zejména na klouby postižené artrózou nebo revmatismem.

Oleje do koupele:

Doba koupele 20 minut + suchy zábal 15 minut.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Doba koupele 15-20 minut + 15 minut suchy zábal.

 

Rašelinová koupel Balneo

Speciálně upravovaná koupelová rašelina svými organicko minerálními látkami působí na celý organismus. Koupelová rašelina je určena k jednorázovému použití. Jemné drcení umožňuje po koupeli rašelinu vypustit běžnými vanovými výpustmi.

Indikace:

Rašelinovou koupelí lze léčit nebo zmírnit především:

Kontraindikace:

Střídavé nožní koupele

Přešlapávání v horké a studené vodě. Tyto koupele se používají při poruchách prokrvení dolních končetin, bolestech hlavy, migrenozních stavech.

Po každé koupeli následuje zábal 15 – 20 min.

Odpočinek na lůžku slouží ke zklidnění organismu a vyrovnání teploty a tlaku. Prodlužuje účinky koupele.

 

Zábaly

Parafínové zábaly

TATO PROCEDURA JE PODMÍNĚNA LÉKAŘSKOU KONZULTACÍ, V PŘÍPADĚ VÝBĚRU TÉTO PROCEDURY JE NUTNÉ PŘIOBJEDNAT LÉKAŘSKOU KONZULTACI.

Teplota parafínu je 56 °C, jde o lokální aplikaci tepla pomocí parafínových plátů nebo namáčením horních končetiny do parafínové lázně, aplikace parafínu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolismu, odplavení nežádoucích metabolitů

Vhodné pro: artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy

Účinek: analgetický, zlepšení prokrvení a trofiky tkání

Kontraindikace: horečnatá onemocnění, kožní defekty v místě aplikace

Parafínový zábal rukou

V tomto případě se parafinové obklady přikládají přímo na ruce a působí blahodárně na namáhané klouby. Svým příjemným prohříváním tak uvolňuje i svalové napětí rukou a tlumí bolesti.

Doba aplikace doporučuje se od 20 - 40 minut.

Parafinoterapie

Jedná se o lokální termoterapii. Teplý parafínový obklad se přiloží na postižené místo.

Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Parafínové obklady se využívají při bolestech páteře a končetinových kloubů.

*** Nedoporučuje se u osteoporózy.

Rašelinový zábal částečný – jednorázový rašelinový zábal

V balneoterapii mají rašelinové zábaly své místo odjakživa. Jejich prospěšnost je prověřena generacemi. Hlavní výhodou rašelinového média je dlouhodobé působení tepla s jeho minimálním poklesem během procedury. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních a biochemických účincích.

Působení rašeliny

Termofyzikální: jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt získaný jejím ohřátím. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 1,5x delší. Tato vlastnost podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu* s lokálním prohřátím organismu. Teplo zvyšuje prokrvení a místní látkovou výměnu, změkčuje vazivo, uvolňuje kosterní svaly a hladkou svalovinu vnitřních orgánů.

* Peloidy jsou anorganické nebo organické kašoviny, které se po určité úpravě a ohřevu používají na obklady a zábaly. Jedná se o slatiny, rašeliny a další bahna, která se nacházejí v okolí pramenů. Slatina se ukládá na hromady, kde určitým způsobem oxiduje. Poté se dále upravuje a míchá s minerální vodou a ohřívá parou.

Biochemické: součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidy.

Teplý zábal doporučujeme při:

Nabízíme až
250 druhů procedur
Nabízíme balíčky
pro jednotlivce a páry
(prožijete masáž
spolu s partnerem
na lehátku vedle sebe)

Dárkový šek již od 300 Kč
Nabízíme služby pro dva
klienty najednou! Pojďte
to vyzkoušet!
Dotykem začíná větší
porozumění světa, jenž nás
obklopuje.
Vážení klienti
Od 1.2.2012 účtujeme storno poplatek při zrušeni termínu do 24 hod - od 100 Kč.
(dle ceny objednané procedury,
maximálně však 500 Kč)

 


ODKAZY
NA JINÉ STRÁNKY

www.mojemesto.cz

www.salony.cz

www.kudyznudy.cz

www.salony-krasy.cz

jihoceskykraj.info

www.masaze.info