Facebook

Medová masáž – detoxikační

Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky a jako celek působí víc než součet jeho jednotlivých součástí. Přes kůži tyto látky tělo absorbuje. Jemné dotýkání při masáži je komunikací. Dotyk aktivuje vegetativní nervový systém a krevní oběh. Masáž je formou pozornosti.

Med je odedávna považován za přírodní zázrak - jako pochutina i jako podpůrný léčebný prostředek. Blahodárné vlastnosti a léčivé účinky včelího medu znali a využívali již staří Číňané, Arabové, Egypťané, Řekové, Římané, Indiáni.

Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních a podzimních očistných kůrách.

Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou „ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány.

V oblasti páteře se nacházejí nejdůležitější nervová zakončení, které ovlivňují většinu orgánů v těle. Přes tyto reflexní zóny zad stimuluje masáž činnost orgánů těla, které k nim patří. Při onemocnění těchto orgánů se může medová masáž podstatně podílet na jejích vyléčení. Právě intenzita podráždění pokožky a množství vyloučených toxinů umožňuje rozpoznat začátky některých nemocí.

Medová masáž zároveň silně oživuje celý organismus, dochází k aktivaci ochablých procesů látkové výměny a posilování životní energie. Proto je vhodná také při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, při nervových poruchách, napětích a stavech neklidu,rovněž v důsledku onemocnění nebo stáří. Také je vhodná jako prevence i léčebný prostředek při mnoha civilizačních chorobách.

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus.

Je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.

Normální cesty vylučováním přes střevo, plíce, pokožku již nestačí. Zbývá mu pak pouze vylučování náhradními cestami, na něž se již díváme jako na projevy chorob: chronickou rýmou, sennou rýmou, záněty vedlejších nosních dutin, kožními vyrážkami, hnisavými pupínky, výtokem, ekzémy, astmatem, revmatismem, chorobami střev, neurodermitidou, infekcemi močových cest, svalovými bolestmi, velkoplošným tvořením puchýřů na pokožce a odlupováním kůže.

Medová masáž

Jak se medová masáž provádí?

Naneseme přiměřené množství kvalitního včelího medu na záda, rozetřeme jej a začneme s ním pracovat. Po chvíli, ta chvíle je vysoce individuální, dojde ke vstřebání medu do pokožky a následnému vylučování medu s toxiny na povrch těla.

Masáž by měla být příjemná a proto je nutná komunikace klienta s masérem. Med se během masáže změní v bílou až šedou hmotu, která již není medem a je podobná špinavé žvýkačce. Tuto hmotu z těla omyjeme.

Podle potřeby, stavu a pocitu klienta, lze med nanést až 3x během jedné masáže po 20 min. (2-3 kůry) . Je nutné, aby si klient po medové masáži ještě 10 – 15 min. odpočinul.

Po masáži se mohou projevit dozvuky masáže, únava, výtok a další. Opět je to na každém klientu.

Klient se po masáži cítí příjemně, lehce, uvolněně, pokožka je hladká, jemná, příjemná, krásně voní po medu. Není vhodné se ten den pak umývat mýdlem, pouze vodou. Mýdlo zanáší póry.

Indikace:

Kontraindikace:

 

*** Jednotlivé masáže lze na přání kombinovat či upravit jejich délku.

Dotykem začíná větší porozumění světa,
jenž nás obklopuje.


Vážení klienti:
Od 1. 2. 2012 účtujeme storno poplatek při zrušeni termínu do 24 hod – 500 Kč.

Ceník platný od 9. 1. 2022

 


ODKAZY
NA JINÉ STRÁNKY

www.mojemesto.cz

www.salony.cz

www.kudyznudy.cz

www.salony-krasy.cz

jihoceskykraj.info

www.masaze.info