Facebook
Čínská energetická masáž

Jedná se o masáž, jejíž kořeny vycházejí z tradiční čínské medicíny. Je založena na praxi stovek generací před námi a je otevřena všem způsobům poznávání. Energie Qi /Chi/ proudí po drahách nazývaných “meridány”, kterých je 12 základních a shromažďuje se v energetických centrech “čakrách”. Proudění energie je z různých důvodů (stravovací návyky, civilizační vlivy, stres...) nedostatečné, blokované, čím se vytvářejí podmínky pro vznik chorob, nejprve skrytých později otevřených. Čínská energetická masáž se soustředí na stimulaci energetického systému lidského těla, čímž se dosahuje vyrovnanost pólů Jin a Jang, které tvoří nedílnou část, což má za následek zlepšení fyzického a psychického stavu člověka a tím i jeho zdravotní kondice.Podstatou čínské energetické masáže je obnovovat proudění v energetických drahách (meridiánech) ve správném rytmu.

Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Stačí, aby např. vlivem stresu došlo ke stažení svalu a tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem.

Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží, která se zaměřuje především na dráhu močového měchýře. Tato dráha je v těle nejdelší. Má 67 bodů. Začíná ve vnitřním koutku oka, jde přes lebku, dělí se ve dvě souběžné dráhy, které jdou podél páteře do hýžďové krajiny. Zde se opět spojují a pokračují po zadních stranách dolních končetin a za vnějším kotníkem přechází k zevní straně malíku, kde končí u nehtového lůžka.

Nalézt jednotlivé akupunkturní body, které se nacházejí na zmiňovaných meridiánech, vyžaduje poměrně dlouhou praxi. Proto je velkou výhodou Čínské energetické masáže, že se masíruje celý meridián, který lze poměrně snadno určit. Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.

Při ztrátě energetické rovnováhy jde o funkční ztrátu rovnováhy nervového systému, v takovém případě je ideální zvolit léčbu prostřednictvím této masáže. Ztráta energie bývá vyvolána zejména duševní přepracovaností, nervozitou a podrážděností, nepravidelným životním rytmem apod. Úzce souvisí se zdravím, povahou a duševnem každého člověka.

Energetická masáž se používá při:

Čínská energetická masáž začíná masáží hlavy, pokračuje masáží šíje, zad. Pokud je zájem, pokračuje masáží dolních končetin zezadu, zepředu a končí masáží horních končetin.

A jako u každé masáže: intimita a prožitek absolutního uvolnění je pro mne a hlavně mé zákazníky prioritou.

Kontraindikace:

Dotykem začíná větší porozumění světa,
jenž nás obklopuje.


Vážení klienti:
Od 1. 2. 2012 účtujeme storno poplatek při zrušeni termínu do 24 hod – 500 Kč.

Ceník platný od 9. 1. 2022

 


ODKAZY
NA JINÉ STRÁNKY

www.mojemesto.cz

www.salony.cz

www.kudyznudy.cz

www.salony-krasy.cz

jihoceskykraj.info

www.masaze.info