Facebook

Moxování

Moxováni se používalo v Číně již v 5 stol. př.n.l. Doporučovalo se hlavně v případech, když už nepomáhaly bylinky ani akupunktura. Dnes na moxování odkazují i ostatní alternativní metody, jako na velmi účinný doplněk harmonizace organismu. Moxy mají tvar doutníků, jsou vyplněny sušeným pelyňkem, někdy i zázvorem nebo dalšími čínskými léčivými bylinami.

Moxy po zapálení působí na akupunkturní body a příslušné orgány jednak svým teplem, a jednak svojí léčivou energií ze spalovaných bylin. Dochází k prohřátí a uvolnění jednotlivých částí těla, ale hlavně energie z bylin vstupuje do akupunkturních drah, vyrovnává je, aktivizuje akupunkturní body, doplňuje energii, podporuje krevní oběh a vylučuje z těla chlad a bolest.

Moxování posiluje tělo proti chronickým obtížím, vyčerpání a špatnému trávení. Posiluje organismus. Moderní výzkumy prokázaly, že dokáže urychlovat cirkulaci krve v pánevní oblasti, děloze, dokáže upravit menstruaci. Zjistilo se, že moxování zvyšuje počet erytrocytů, leukocytů, endorfinů a má antihistaminové působení, takže tlumí záněty. Používá se u revmatických bolestí, zánětů šlach, artritidy a bolestí všeho druhu.

Velmi vhodné je používání mox u oslabených a starých osob, u osob nadměrně citlivých na chlad, při sklonu k častým nachlazením, při zahlenění, poruchách imunity, chronickém vyčerpání, slabosti, nadměrného pocení během dne, Bechtěrevově chorobě, bolestech zad, tuhnutí ramen a krku, vyhřezlých ploténkách, problémech s močením nebo pomočováním z chladu, při bolestech břicha a žaludku (ustupující teplem), při průjmech a trávicích obtížích zhoršovaných chladem, depresích, osteoporóze, zánětech, při některých druzích akutního svědění a ekzémů, některých dýchacích obtížích a při nutnosti otočit plod do fyziologické polohy.

Nabízíme až
250 druhů procedur
Nabízíme balíčky
pro jednotlivce a páry
(prožijete masáž
spolu s partnerem
na lehátku vedle sebe)

Dárkový šek již od 300 Kč
Nabízíme služby pro dva
klienty najednou! Pojďte
to vyzkoušet!
Dotykem začíná větší
porozumění světa, jenž nás
obklopuje.
Vážení klienti
Od 1.2.2012 účtujeme storno poplatek při zrušeni termínu do 24 hod - od 100 Kč.
(dle ceny objednané procedury,
maximálně však 500 Kč)

 


ODKAZY
NA JINÉ STRÁNKY

www.mojemesto.cz

www.salony.cz

www.kudyznudy.cz

www.salony-krasy.cz

jihoceskykraj.info

www.masaze.info