Facebook

Moxování

Moxováni se používalo v Číně již v 5 stol. př.n.l. Doporučovalo se hlavně v případech, když už nepomáhaly bylinky ani akupunktura. Dnes na moxování odkazují i ostatní alternativní metody, jako na velmi účinný doplněk harmonizace organismu. Moxy mají tvar doutníků, jsou vyplněny sušeným pelyňkem, někdy i zázvorem nebo dalšími čínskými léčivými bylinami.

Moxy po zapálení působí na akupunkturní body a příslušné orgány jednak svým teplem, a jednak svojí léčivou energií ze spalovaných bylin. Dochází k prohřátí a uvolnění jednotlivých částí těla, ale hlavně energie z bylin vstupuje do akupunkturních drah, vyrovnává je, aktivizuje akupunkturní body, doplňuje energii, podporuje krevní oběh a vylučuje z těla chlad a bolest.

Moxování posiluje tělo proti chronickým obtížím, vyčerpání a špatnému trávení. Posiluje organismus. Moderní výzkumy prokázaly, že dokáže urychlovat cirkulaci krve v pánevní oblasti, děloze, dokáže upravit menstruaci. Zjistilo se, že moxování zvyšuje počet erytrocytů, leukocytů, endorfinů a má antihistaminové působení, takže tlumí záněty. Používá se u revmatických bolestí, zánětů šlach, artritidy a bolestí všeho druhu.

Velmi vhodné je používání mox u oslabených a starých osob, u osob nadměrně citlivých na chlad, při sklonu k častým nachlazením, při zahlenění, poruchách imunity, chronickém vyčerpání, slabosti, nadměrného pocení během dne, Bechtěrevově chorobě, bolestech zad, tuhnutí ramen a krku, vyhřezlých ploténkách, problémech s močením nebo pomočováním z chladu, při bolestech břicha a žaludku (ustupující teplem), při průjmech a trávicích obtížích zhoršovaných chladem, depresích, osteoporóze, zánětech, při některých druzích akutního svědění a ekzémů, některých dýchacích obtížích a při nutnosti otočit plod do fyziologické polohy.

Dotykem začíná větší porozumění světa,
jenž nás obklopuje.


Vážení klienti:
Od 1. 2. 2012 účtujeme storno poplatek při zrušeni termínu do 24 hod – 500 Kč.

Ceník platný od 9. 1. 2022

 


ODKAZY
NA JINÉ STRÁNKY

www.mojemesto.cz

www.salony.cz

www.kudyznudy.cz

www.salony-krasy.cz

jihoceskykraj.info

www.masaze.info